Heracles.nlKids club | Fanshop | Business Club


Nieuws
Heracles Almelo wint in Heerenveen - 27-02-2010
Heracles Almelo heeft de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen in winst omgezet. De ploeg verzuimde in de eerste helft te scoren maar na de rust werden de kansen wel benut: 1-2. Bas Dost en Everton Ramos da Silva namen de treffers voor hun rekening.

De beginfase verliep zonder al te veel hoogtepunten maar na een kwartier werd het duidelijk dat er iets te halen viel in het Abe Lenstra Stadion. Bas Dost kon de bal in het strafschopgebied aannemen en legde terug op Everton Ramos da Silva. Het schot van de Braziliaan werd gekeerd door Martin Lejsal. Dost nam zelf de rebound voor zijn rekening maar stond inmiddels buitenspel waardoor het feest niet doorging. Drie minuten later werd dat gevoel sterker toen Dost door Marko Vejinovic werd weggestuurd en de aanvaller stuitte op de uitgelopen Lejsal.

Een tweede kans van Dost ging na 23 minuten verloren omdat de aanvaller (deze keer onterecht) buitenspel werd gegeven. Het eerste en ook enige wapenfeit van sc Heerenveen kwam vier minuten later door een ongevaarlijke kopbal van Philip Haglund. De thuisclub kreeg vervolgens een overwicht omdat Heracles Almelo te weinig rust uitstraalde en de bal te snel inleverde. In de slotfase van de eerste helft ging het weer beter lopen en in de 44e minuut was de 0-1 bijna een feit. Marko Vejinovic opende op Tim Breukers en de rechtsback tekende voor een fraaie voorzet. De kopbal van Everton Ramos da Silva belandde op de lat.

Heracles Almelo begon goed aan de tweede helft en kwam na vijf minuten op voorsprong. Bas Dost werd door Willie Overtoom goed de diepte ingestuurd en de aanvaller liet reservedoelman Diederik Bangma vervolgens kansloos met een subtiel stiftje. De thuisclub begon daarna aan te dringen maar Heracles Almelo bleef aanvankelijk simpel overeind. In de 63e minuut werd het doel van Martin Pieckenhagen voor het eerst serieus onder vuur genomen toen Filip Djuricic rakelings voorlangs mikte. Een minuut later was de 1-1 een feit. Gerald Sibon kreeg deze keer te veel vrijheid en de spits kon laag en diagonaal inschieten.

De manschappen van Gertjan Verbeek bleven de aanval zoeken en Darl Douglas was in de 71e minuut al dicht bij de tweede treffer. Het verrassende schot van de rechtsbuiten belandde buiten het bereik van Bangma op de lat. Drie minuten was het wel raak. Willie Overtoom ondernam een lange rush die hem langs Michael Dingsdag bracht. De voorzet kon door Everton Ramos da Silva van dichtbij worden ingetikt.

sc Heerenveen zette nog aan voor een slotoffensief. Michael Papadopulos opende het bal in de 77e minuut met een kopbal die rakelings naast ging. In de 86e minuut werd een inzet van Paulo Henrique door Martin Pieckenhagen met de vuisten gepareerd en drie minuten later mikte Gerald Sibon bij de tweede paal ruim over het doel. Heracles Almelo kon de resterende minuten zonder moeite uitspelen.

Gertjan Verbeek was na afloop dan ook zeer tevreden: “We domineerden aanvankelijk maar daarna kwam er een fase dat sc Heerenveen meer controle had. We bleven aanvallend denken en het enige wat ontbrak was de beloning. Het was een kwestie van hard werken en de organisatie overeind te houden. In het eerste kwartier van de tweede helft hebben we goed gespeeld en in die fase is er een prima doelpunt gemaakt. Ook na de gelijkmaker bleven we de aanval zoeken. In de slotfase was het nog billen knijpen toen sc Heerenveen het met veel fysieke kracht en veel lengte het probeerde. Uiteindelijk hebben we echter verdiend gewonnen.”

Jan Everse gaf aan dat zijn ploeg een andere speelstijl hanteerde dan in de voorbije weken maar moest constateren dat dit niet goed uitpakte: “We kwamen moeilijk aan voetballen toe. De passes over kleine afstand gingen fout en dat heeft mede te maken met het feit dat het team wel kwaliteit maar geen zelfvertrouwen heeft. Na de 0-1 hebben we wel strijd geleverd en bij de 1-2 staan we te slapen. We hebben nog een aantal kansen gekregen maar Heracles Almelo heeft verdiend gewonnen.”

Foto's: Harry Broeze
Advertentie
Volgende WedstrijdEredivisie
ExcelsiorExcelsior - Heracles AlmeloHeracles Almelozaterdag 11 september 20:45 uurzaterdag 11 september 20:45 uur
NieuwsHistorieNieuws voetbal academieFanshopRondleidingen

© , Heracles Almelo