Voor Heracles Almelo start morgenavond het toernooi om de Eurojackpot KNVB beker. De ploeg van Vincent Heilmann gaat op bezoek bij Tweede Divisieclub De Treffers.
Hoewel de voornaamste prioriteit voor de trainer dit seizoen ligt bij een directe terugkeer in de Eredivisie, gaat het belang van het bekertoernooi zeker niet aan hem voorbij. In de aanloop naar het duel bij De Treffers riep Heilmann bij zijn spelers de stunt in herinnering die União Torreense vorig jaar uithaalde in Portugal. Uitkomend op het tweede niveau veroverde Torreense de Portugese beker, onder meer door in de finale topclub Sporting Lissabon te verslaan.
“Het mooie van het bekertoernooi is dat je door zes wedstrijden te winnen iets geweldigs voor de club kunt realiseren. Door de bekerwinst plaatste Torreense zich niet alleen voor de Europa League, maar daarin won het vorige maand ook nog eens de eerste wedstrijd. Daar voetbal je dus allemaal voor”, weet Heilmann.
Van onderschatting aan Almelose zijde is dan ook geen sprake. De Treffers staat tweede in de Tweede Divisie, met zes punten achterstand op koploper Quick Boys. Eerder dit jaar bleef de ploeg 21 wedstrijden achtereen ongeslagen. Vorig seizoen versloeg De Treffers in de eerste ronde van het bekertoernooi MVV met 3-1. “De Treffers heeft gewoon een goede ploeg en met Theo Janssen een trainer wiens opvattingen over voetbal ik zeer respecteer”, aldus Heilmann. ‘Wij moeten deze wedstrijd aanvliegen zoals we alle voorgaande ook gedaan hebben en vanaf het eerste fluitsignaal volle bak gaan.”
In vergelijking met die voorgaande wedstrijden zal Heilmann wel enkele wijzigingen in zijn formatie doorvoeren. Maurice Wrusch zit nog een wedstrijd schorsing uit van de straf die hij meenam vanuit het Duitse bekertoernooi van zijn vorige club Eintracht Trier. Hij zal vervangen worden door Mario Borac. Timo Jansink lost in het doel Fabian de Keijzer af en Mario Engels is door een hamstringblessure enkele weken uitgeschakeld.
Heilmann: “Er komt met De Treffers en de competitiewedstrijden tegen TOP Oss en Roda JC een interessant drieluik aan. Alle spelers zijn in staat om het fysiek drie wedstrijden in acht dagen tijd vol te houden. Wij hebben echter een brede groep waarin de individuele kwaliteiten dichtbij elkaar liggen. We gaan in de komende wedstrijden dus gebruik maken van andere spelers, maar dat betekent niet dat wij de speelwijze gaan veranderen. Die blijf exact hetzelfde.”























































