Heracles Almelo staat aan de vooravond van een heuse kraker in de Keuken Kampioen Divisie. De trotse koploper treedt vrijdag aan bij nummer twee Almere City FC.

In de aanloop naar het treffen kon trainer Vincent Heilmann beschikken over een nagenoeg fitte selectie. Rhys Bozinovski revalideert nog in Australië, maar Mario Borac en Fodé Fofana keerden na hun ziekte terug op het trainingsveld. Wel moet Heilmann het stellen zonder Walid Ould-Chikh die het seizoen op huurbasis afmaakt bij Al-Arabi SC in Koeweit. “Als Walid fit is heeft hij de potentie om een heel goede speler te zijn, zeker ook voor Heracles Almelo. Alleen is hij tot het moment dat hij vertrok eigenlijk nooit 100 procent fit geweest. Ik hoop dat Walid de komende tijd op dat punt kan komen, want dan kan hij echt een mooie carrière krijgen”, aldus Heilmann.

De tegenstander van vrijdag kent weinig geheimen voor de trainer. Heilmann keek alle zes wedstrijden terug van Almere City FC, dat vooralsnog alleen de thuiswedstrijd tegen Jong Ajax verloor. Het openingsduel tegen FC Den Bosch eindigde in een gelijkspel, de wedstrijden tegen Jong PSV, Vitesse, De Graafschap en MVV werden gewonnen. Met name de 4-0 in Maastricht van vorig weekeinde maakte indruk op Heilmann. Zo maakten alle drie spitsen Ferdy Druijf, Marley Dors en Emmanuel Poku een doelpunt.

“In alle wedstrijden van deze competitie had Almere zo’n 35 procent balbezit. Dat zegt iets over de intentie van de ploeg. Wel is er veel individuele kwaliteit aanwezig. Ook tegen MVV vielen de goals in het laatste deel van de wedstrijd. Dan worden de ruimtes groter en zijn ze met de snelheid van mannen als Pocu, Dors en Burgering zeer gevaarlijk. Wij moeten ervoor zorgen dat dat soort spelers niet op de brommer kan komen.”

Hoewel waakzaamheid geboden is, zal Heilmann zijn strategie niet aanpassen aan de tegenstander. “Wij hebben 18 punten en 24 keer gescoord, dus zij passen zich maar aan ons aan. Onze grote kracht is veel mensen in het strafschopgebied van de tegenstander brengen. Dat wordt ook het vertrekpunt voor vrijdagavond. Vol het gas erop.”

* Heracles TV sprak in aanloop naar Heracles Almelo – Almere CIty FC met Maurice Wrusch