Heracles Almelo heeft zich versterkt met Manny Rodríguez. De 28-jarige linksback is afkomstig van Linares Deportivo dat uitkomt op het vierde niveau van het Spaanse profvoetbal. Rodríguez tekende in het Asito stadion een contract voor twee seizoenen met een optie voor nog een jaar.

Rodríguez werd geboren in de Dominicaanse Republiek waarvoor hij tevens international is. In zijn jeugd emigreerde hij met zijn ouders naar Spanje en op 15-jarige leeftijd werd hij opgenomen in de jeugdopleiding van Atlético Madrid. Met de Spaanse topclub was hij actief in de UEFA Youth League, daarna kwam hij uit voor Celta de Vigo, Hercules Alicante, Logrones, San Fernando en recent Linares Deportivo. Voor die club maakte hij afgelopen seizoen 4 goals in 27 wedstrijden.

Rodríguez viel de voorbije jaren op als een dynamische flankverdediger, die zowel verdedigend als aanvallend zijn bijdrage levert, aldus technisch directeur Ernest Faber. “Wij waren op zoek naar een back met veel intensiteit, defensieve agressiviteit en het vermogen om voortdurend de flank te bestrijken. Manny Rodríguez staat er in Spanje om bekend dat hij over die kenmerken beschikt. Manny heeft een sterk arbeidsethos, een groot loopvermogen en ervaring binnen een tactisch goed ontwikkelde voetbalcultuur,”

“Wat ons bijzonder positief is opgevallen, is zijn mentaliteit en zijn bereidheid om zichzelf voortdurend verder te ontwikkelen. Manny brengt energie, intensiteit en stabiliteit aan de linkerzijde. Hij past uitstekend binnen de manier waarop wij willen spelen, met veel dynamiek, vooruit verdedigen en actieve backs. Wij kijken uit naar zijn komst en naar zijn verdere ontwikkeling binnen onze club.”

Rodríguez, die begin juni nog een helft als linker middenvelder meespeelde in de interland tegen Panama, omschrijft zichzelf als een veelzijdige speler voor de linkerflank. “Ik ben een sterke, snelle en competitieve speler die altijd hard werkt voor het team. Verdedigend geniet ik van één-tegen-één-situaties en help ik het team om solide te blijven. Aanvallend val ik graag aan, maak ik loopacties naar voren, creëer ik kansen en draag ik bij met assists en doelpunten. Ik kan ook als wingback of als linksbuiten spelen. Als persoon ben ik bescheiden, hardwerkend en ambitieus. Ik probeer elke dag mijn best te doen en bij te dragen aan een positieve sfeer binnen het team.”

“De overstap naar Heracles Almelo betekent een geweldige kans om deel uit te maken van een club met een rijke historie, gepassioneerde supporters en grote ambities. Vanaf de eerste gesprekken met de club voelde ik me erg welkom. Ik kijk er enorm naar uit om iedereen in Almelo te ontmoeten en alles te geven voor de club.”