Ondanks de 3-1 overwinning op Polen in Almelo is het Nederlandse vrouwenelftal nog niet zeker van deelname aan het WK. Groepswinnaar Frankrijk plaatste zich dinsdagavond rechtstreeks voor het toernooi. Oranje kan in het najaar in twee play off-rondes het WK-ticket alsnog veiligstellen.
In de wetenschap dat ze alleen gebaat waren bij een overwinning zochten de Oranje Leeuwinnen in het sfeervolle Asito stadion vanaf de aftrap de aanval. Dat leverde na een kwart wedstrijd de verdiende openingstreffer op. De uit Hengelo afkomstige Wieke Kaptein, speelster van Chelsea, rondde een fraaie aanval met het hoofd al even fraai af: 1-0.
Na een uur spelen hadden de 7500 Oranjefans opnieuw reden tot juichen. Met een mooie volley zette Romée Leuchter de 2-0 op het scorebord. Tien minuten voor het eindsignaal maakte Liz Rijsbergen er 3-1 van, waarna Polen vanaf de strafschopstip nog iets terug deed.
Doordat de grote concurrent Frankrijk thuis met 1-0 won van Ierland, eindigde Nederland op de tweede plaats in de poule. Om alsnog af te kunnen reizen naar het WK dat volgend jaar in Brazilië wordt afgewerkt, dient de ploeg van de uit Ommen afkomstige bondscoach Arjan Veurink in het najaar twee play off-rondes te overleven. De twee wedstrijden in Ronde 1 worden gespeeld tussen 7 en 13 oktober. De duels in Ronde 2 worden afgewerkt tussen 26 november en 5 december.
De eerste tegenstander van Oranje wordt bekend bij de loting op 24 juni. Omdat Nederland een topland is uit Divisie A krijgt het een geplaatste status en speelt het de returnwedstrijd thuis.





























