Hoewel de omstandigheden deze dagen allesbehalve ideaal waren is Heracles Almelo klaar voor de uitwedstrijd van zondag tegen Sparta. “We hebben ons goed kunnen voorbereiden, de focus ligt op winnen”, aldus trainer Ernest Faber.

De meest recente trainingen stonden in het teken van de gewenning van de nieuwelingen Lequincio Zeefuik en Erik Ahlstrand. De centrumspits en de allround-speler uit Zweden werden donderdag ingelijfd. “Deze jongens hebben behalve de nodige ervaring ook gochme”, vertelde Faber tijdens een bijeenkomst met de pers op vrijdagmiddag. “Ze zijn goed opgeleid, weten wat er gevraagd wordt en passen zich snel aan. De spelers die er al een tijd zijn, snappen de context van de speelwijze en nemen de nieuwelingen daarin mee. Dat proces gaat eigenlijk heel natuurlijk. We trainen zaterdag nog een keer, daarna maken we de balans op en kijken we welke rol Lequincio en Erik zondag krijgen.”

Vanwege de overvloedige sneeuwval was de eerste trainingsweek van 2026 vooral één grote improvisatieshow. Er werd getraind in Harbrinkhoek, in het Asito stadion en op het VDL Trainingscomplex. Ook stond een oefenduel van 2 keer 60 minuten tegen TOP Oss op het programma.

“Die wedstrijden bestond eigenlijk uit twee trainingen van een uur waarin iedereen de benodigde fysieke meters kon maken”, aldus Faber. “Door flinke inspanningen, zeker ook van de eigen organisatie, hebben we al met al best een goede trainingsweek gehad. Het kunstgrasveld in Harbrinkhoek was perfect schoongemaakt, de conditie van de velden in Almelo was goed. Eigenlijk hebben we een normaal programma af kunnen werken.”

Dat moet ook, want zoals de vooruitzichten vrijdagmiddag waren, gaat de wedstrijd tegen Sparta zondag gewoon door. Faber: “Voor een speler zijn deze omstandigheden te doen, zolang-ie tenminste niet gaat stilstaan. En stilstaan doen we niet, wij willen winnen. Maar of het voor supporters en voetballiefhebbers uitnodigend is om in deze omstandigheden naar een wedstrijd te kijken, vraag ik mij af.”

Heracles Almelo wordt zondag op Het Kasteel gesteund door 500 supporters die zorgen voor een uitverkocht uitvak. Als er om 16.45 uur wordt afgetrapt, wordt een gevoelstemperatuur van min 8 graden Celsius en windkracht 4 voorspeld. Supporters wordt aangeraden zich warm te kleden, het liefst door meerdere lagen te gebruiken en katoenen kledingstukken te vermijden. Deze stof isoleert slecht.

* Bekijk hieronder de voorbeschouwing met Ernest Faber bij Heracles TV