Als er vrijdag geloot wordt voor de derde ronde van het toernooi om de Eurojackpot KNVB Beker behoort Heracles Almelo tot de 16 overgebleven clubs. De ploeg van Ernest Faber versloeg de amateurs van VV Hoogeveen met 4-1.

Deels noodgedwongen voerde Ernest Faber dinsdag de nodige veranderingen door ten opzichte van het elftal dat het koploper PSV zaterdag nog zo lastig had gemaakt.  Jan Zamburek keerde na zijn schorsing terug, waardoor Thomas Bruns op de bank begon. Mario Engels zag zijn sterke invalbeurt tegen PSV beloond met een basisplaats ten koste van Bryan Limbombe. En Jizz Hornkamp werd voorzichtigheidshalve rust gegund. Hij zat wel op de reservebank.

Eerder had Faber al aangekondigd dat hij doelman Fabian de Keijzer in de context van een wedstrijd aan het werk wilde zien. Veel kreeg de keeper in de eerste helft tegen de amateurs niet te doen, want Heracles was vanaf het beginsignaal de bovenliggende partij. De openingsfase leverde kansen op, hoewel er niet eens een bijster hoog  tempo werd gehanteerd. Damon Mirani (kopbal) en Mario Engels zagen hun inzet gekeerd en na 10 minuten had Luka Kulenovic de bal op enkele meters voor het Hoogeveense doel voor het intikken na goed voorbereidend werk van Engels. Doelman Nick Borgman kreeg er op wonderbaarlijke wijze nog een been tegen aan.

Na een klein half uur spelen werd de ban dan toch gebroken. Met een slimme interceptie smoorde Jan Zamburek een dreigende uitbraak van Hoogeveen. Hij bracht Ajdin Hrustic in balbezit, die bal direct terug in het Drentse strafschopgebied slingerde. Mike te Wierik kreeg vervolgens alle ruimte om raak te koppen: 1-0.

De voorsprong had de profs een comfortabel gevoel moeten geven, maar in plaats daarvan slopen er vooral slordigheden in het Almelose spel. Er waren genoeg momenten dat er ruimte lag om de voorsprong uit te bouwen. Maar dan was de voortzetting of eindpass niet zuiver genoeg of letten spelers niet op.

De tweede helft begon zoals de eerste eindigde, met een kans voor Heracles Almelo. Na 30 seconden kopte Mike te Wierik van dichtbij over. Drie minuten later kreeg Kulenovic andermaal van dichtbij zijn schoen niet goed tegen de bal, dit keer na een goede aanval via Walid Ould-Chikh en Ivan Mesik. Tussendoor redde Fabian de Keijzer bekwaam op een schot van Noah Schuurman.

De treffer die niet kon uitblijven viel in de 55ste minuut. Terwijl Hoogeveen rustig van achteruit dacht te kunnen opbouwen, joeg Walid Ould-Chikh goed door op een tegenstander. Nadat de actie balbezit had opgeleverd behield Ould-Chikh het overzicht en bediende hij Ajdin Hrustic op maat. De Australiër had de hoek voor het uitzoeken en schoot beheerst raak: 2-0.

Twintig minuten voor het einde maakte Tristan van Gilst zijn eerste doelpunt in een officiële wedstrijd voor Heracles Almelo. Met een schuiver van zo’n 18 meter afstand maakte de middenvelder de 3-0. Nadat invaller Thomas Bruns van grote afstand de 4-0 had binnen geknald, volgde het hoogtepunt van de tweede helft. Onder een ovationeel applaus van publiek en medespelers maakte Sava Cestic na ruim anderhalf jaar blessureleed zijn rentree. Koud in het veld mocht hij aanleggen voor een strafschop, die hij vervolgens kunstig op de lat lepelde.

Een eigen doelpunt van Alec van Hoorenbeeck, die de bal na een vrije trap van Hoogeveen met het hoofd schampte, zorgde voor de 4-1 eindstand en een trainer die gematigd tevreden was. “Op een schot na hebben we niets weggegeven, dat deel van de opdracht is goed uitgevoerd”, aldus Ernest Faber. “Maar aan de bal brachten we met name in de eerste helft te weinig. Laag tempo, slordig, te weinig intensiteit. Na rust hebben we de wedstrijd op een professionele manier afgemaakt. We zitten in de volgende ronde, daar was het ons om te doen. Zaterdag tegen SC Heerenveen willen we het jaar goed afsluiten.”

* Fotoreportage NESimages.nl

* Bekijk hieronder de samenvatting bij Heracles TV

* Bekijk hieronder een interview met Sava Cestic bij Heracles TV