Een handvol spelers van Heracles Almelo is de komende week weer te bewonderen op de internationale velden.

Ivan Mesik en Yvandro Borges Sanches hebben met Slowakije en Luxemburg hun tweede onderlinge treffen in Groep A van de Europese WK-kwalificatiezone. Nadat Luxemburg vorige maand het thuisduel met 0-1 verloor, staan de twee landen maandag 13 oktober tegenover elkaar in Bratislava. Drie dagen daarvoor speelt Borges Sanches op vrijdag 10 oktober met Luxemburg in en tegen Duitsland. Die wedstrijd heeft plaats in Hoffenheim. Op diezelfde avond komen Slowakije en Mesik in Belfast in actie tegen Noord-Ierland.

Ajdin Hrustic en Djevencio van der Kust moeten een stukje verder reizen, want zij steken de Atlantische Oceaan over. Van der Kust kan met Suriname een belangrijke stap richting kwalificatie voor het WK zetten. De ploeg van bondscoach Stanley Menzo is koploper in groep A en ontvangt op vrijdag 10 oktober Guatemala. Vier dagen later moet Suriname op bezoek bij Panama.

Hrustic heeft met Australië twee vriendschappelijke wedstrijden in het verschiet. Op vrijdag 10 oktober is Canada in Montreal de tegenstander en vier dagen later wordt in Colorado de interland tegen de Verenigde Staten gespeeld.

Luka Kulenovic staat bij Bosnië en Herzegovina vooralsnog op de stand-by-lijst. In geval van blessures kan hij opgeroepen worden voor de WK-kwalificatie-interland tegen Cyprus, op donderdag 9 oktober. Drie dagen later staat het vriendschappelijke treffen op Malta op het programma.