Heracles Almelo heeft ook de vijfde wedstrijd in de VriendenLoterij Eredivisie verloren. In het Asito stadion werd het 1-2 tegen AZ.

Het duel werd vooraf gegaan door een indrukwekkend eerbetoon ter nagedachtenis aan Paul Matitaputty. De oer-Heraclied overleed in juni. Paul gold als een verbinder binnen de Heracles-familie. Bij hem stroomde zwart-wit bloed door de aderen, waar Heracles Almelo ging, ging hij ook. Want de club was een tweede huis en een wezenlijk deel van zijn identiteit geworden.

Heracles Almelo kreeg al vroeg in de wedstrijd een domper te verwerken. AZ was vanaf de aftrap scherper. Uit één van de daaruit voortvloeiende aanvallen kon Fabian de Keijzer een schot van Sven Mijnans niet optimaal verwerken. De bal belandde voor de voeten van Alexandre Penetra, die AZ al in de negende minuut van dichtbij op voorsprong zette.

De thuisploeg bleef niet lang hangen in die tegenslag en legde veel energie  aan de dag om zich terug in de wedstrijd te vechten. Na 29 minuten was Ajdin Hrustic dichtbij een treffer. AZ-doelman Owuso-Odero tikte de bal uit een vrije trap van Hrustic onder de lat weg. Uit de daarop volgende hoekschop van Bryan Limbombe kopte Damon Mirani alsnog raak: 1-1.

De stand was gelijk en het wedstrijdbeeld daarna gelijkwaardig. Yvandro Borges Sanches had een mooie actie vanaf de linkerflank naar binnen en zijn schot spatte zeven minuten voor het rustsignaal op de lat uiteen. Nog geen minuut later moest AZ-keeper Owuso-Odero zich tot het uiterste strekken op een inzet van Limbombe. Aan de andere kant schoot Mexx Meerdink uit een counter in kansrijke positie net naast en werd een inzet van Denso Kasius geblokkeerd.

Na de pauze bleven beide ploegen onverdroten jagen op een tweede goal. Het leidde tot veel scrimmages voor de doelen en een enkele kans. Uit één daarvan stuurde Jizz Hornkamp met een pass Thomas Bruns de diepte in. Zijn schot in de korte hoek werd na 65 minuten gepareerd door Owuso-Odero.

Vlak daarna voerde trainer Bas Sibum een dubbele wissel door. Mario Engels en Tristan van Gilst kwamen in het veld voor Yvandro Borges Sanches en Thomas Bruns. Waar Heracles Almelo met twee frisse aanvallende krachten de winnende treffer probeerde af te dwingen viel die aan de andere kant. Na lang rondspelen over vele schijven belandde de bal op de linkerflank bij Kees Smit. Uit diens voorzet tikte Mexx Meerdink de bal in de 77ste minuut langs De Keijzer.

Na afloop trof Sibum een teleurgestelde kleedkamer aan. “De jongens hadden het idee dat er vandaag minstens een punt in had gezeten en dat was ook zo”, aldus de coach. “Na een moeizaam begin vond ik ons spel aan de bal steeds beter, er zat veel spirit in de ploeg en we hebben niet mega veel weggegeven. Ik heb vandaag bepaald geen elftal gezien dat nul punten heeft. Maar nul punten is wel de realiteit van het moment. Dus daar moeten we zo snel mogelijk verandering in zien te brengen.”

* Reactie Mimeirhel Benita na afloop bij Heracles TV