Aanstaande vrijdag neemt Heracles Almelo het in de eenentwintigste speelronde van de Eredivisie op tegen NAC Breda. Dit duel werd op het hoogste niveau al vijftien keer eerder gespeeld. De balans is drie keer winst, vijf keer gelijk en zeven nederlagen voor Heracles Almelo.


Eerder dit seizoen
In de elfde speelronde stonden beide ploegen tegenover elkaar in het Asito Stadion, waar Heracles Almelo met overtuiging de wedstrijd met 2-0 wist te winnen. Brian de Keersmaecker was de grote man met twee doelpunten.
Huidige vorm
NAC Breda staat momenteel negende op de ranglijst. In de laatste vijf wedstrijden wisten ze slechts één keer te winnen, terwijl ze vier keer verloren. De resultaten waren als volgt: een 1-2 nederlaag tegen AZ, een 2-1 verlies tegen Go Ahead Eagles, een 2-4 verlies tegen sc Heerenveen, een 2-1 overwinning op FC Twente, en een 3-2 nederlaag tegen PSV.
Heracles Almelo is momenteel vier duels op rij ongeslagen in de Eredivisie. Thuis speelde het met 1-1 gelijk tegen Sparta Rotterdam, FC Utrecht en FC Groningen. Op bezoek bij Almere City FC boekte de ploeg van trainer Erwin van de Looi haar laatste overwinning: 0-2.


Uitgelichte wedstrijd
De laatste overwinning van Heracles Almelo in Breda dateert van 25 april 2015. Dankzij treffers van Bryan Linssen, Ramon Zomer en invaller Jaroslav Navratil eindigde het duel in 1-3. Namens de thuisploeg tekende Mats Seuntjens voor het enige doelpunt van NAC.
Heracles begon sterk aan de wedstrijd en stond al na een kwartier op voorsprong. Wout Weghorst veroverde de bal op het middenveld, bediende Linssen, die vervolgens hard uithaalde. Doelman Jelle ten Rouwelaar leek niet helemaal vrijuit te gaan bij die treffer. Tien minuten later verdubbelde Heracles de marge. Zomer kopte een vrije trap van Linssen overtuigend binnen. Na deze sterke fase van de bezoekers kwam NAC beter in de wedstrijd. Doelman Bram Castro moest enkele keren ingrijpen, maar kon niet voorkomen dat Seuntjens kort voor rust de aansluitingstreffer binnenkopte. Met 1-2 gingen beide ploegen de kleedkamers in.
In de tweede helft zette NAC alles op alles om de gelijkmaker te forceren. Seuntjens kreeg een goede kans, maar Castro stond opnieuw zijn mannetje. Aan de andere kant kwam Iliass Bel Hassani dicht bij een derde treffer voor Heracles, maar zijn poging ging net naast. Niet veel later was het echter wel raak. Linssen speelde zich knap vrij en vond de ingevallen Navratil, die de bal eenvoudig binnen tikte. Met de 1-3 was de wedstrijd beslist.
De laatste zege in Breda
De laatste zege van Heracles Almelo in Breda was in de Keuken Kampioen Divisie. Op 12 mei 2023 werd het 0-3 door treffers van Hansson, Vejinovic en Wehmeyer. Een belangrijke overwinning destijds. Een week later werd het kampioenschap een feit.