Aanstaande vrijdag neemt Heracles Almelo het in de twintigste speelronde van de Eredivisie op tegen FC Utrecht. Dit duel werd op het hoogste niveau al achttien keer eerder gespeeld. Heracles Almelo boekte acht overwinningen, speelde zes keer gelijk en verloor vijf keer van FC Utrecht.


Terugblik eerste seizoenshelft
In de twaalfde speelronde troffen beide ploegen elkaar in Utrecht. Heracles Almelo ging toen nipt met 1-0 onderuit in een ijskoude Galgenwaard. Nadat de thuisploeg via Paxten Aaronson op een 1-0 voorsprong was gekomen in het tweede bedrijf, kreeg FC Utrecht in de slotfase kansen om de voorsprong uit te breiden, maar slaagde er niet in om het duel vroegtijdig te beslissen. Aan de andere kant raakte Heracles Almelo nog twee keer de paal, waardoor het niet lukte om een punt mee te nemen naar Almelo.
Huidige vorm FC Utrecht
FC Utrecht staat met 40 punten uit 19 wedstrijden op de derde plek in de Eredivisie. De laatste vijf wedstrijden van FC Utrecht lieten wisselende resultaten zien. De ploeg won met 1-2 van Almere City FC, speelde gelijk tegen Go Ahead Eagles (3-3), leed een zware 2-5 nederlaag tegen Fortuna Sittard, versloeg Feyenoord in De Kuip met 1-2 en afgelopen weekend speelde het met 0-0 gelijk tegen AZ. FC Utrecht verloor van de laatste 8 wedstrijden (competitie en beker) er maar 1. FC Utrecht is ongeslagen in de laatste 12 uitwedstrijden in de eredivisie, dat is de langste reeks in het betaalde voetbal. FC Utrecht is ook de best presterende uitploeg in de eredivisie met 23 punten uit 9 duels. FC Utrecht verloor dit seizoen als enige nog geen enkele uitwedstrijd.
Huidige vorm Heracles Almelo
Heracles Almelo beleefde vorige week een perfect weekend door op donderdag De Graafschap te verslaan in het TOTO KNVB Bekertoernooi (0-2) en drie dagen later met dezelfde cijfers te winnen op bezoek bij Almere City FC. Heracles Almelo heeft de laatste 4 eredivisiewedstrijden thuis niet verloren. Ook voor de beker werd thuis gewonnen van N.E.C. wat de totale reeks ongeslagen thuiswedstrijden naar 5 tilt.


Uitgelichte wedstrijd
Op 7 maart 2008 maakten beide ploegen er een boeiend gevecht van. Heracles Almelo kwam na een half uur op voorsprong dankzij een treffer van Everton Ramos da Silva. De wedstrijd leek echter te kantelen toen Emmanuel Boakye met zijn tweede gele kaart van het veld moest. FC Utrecht maakte halverwege de tweede helft gelijk via Tim Cornelisse, maar Srdjan Lakic bezorgde Heracles Almelo alsnog de overwinning met een schitterend afstandsschot: 2-1.