Heracles Almelo heeft de volgende ronde van de TOTO KNVB Beker bereikt. In het Asito stadion werd N.E.C. verslagen. Sem Scheperman was de matchwinner, hij maakte in één van de laatste minuten van de verlening de 1-0.
De eerste helft bood weinig spektakel. N.E.C. kreeg een tweetal kansen, waarbij Fabian de Keijzer eenmaal in actie moest komen. Heracles Almelo had maar liefst zestig procent balbezit, maar wist N.E.C.-doelman Stijn van Gassel niet te testen.
In de tweede helft kwam de wedstrijd wat meer los. Meteen na rust schoot Shiloh ’t Zand de bal langs de verkeerde kant van de paal en ook N.E.C. was dichtbij uit een hoekschop. De Keijzer hield Heracles Almelo in de laatste minuut van de reguliere speeltijd op de been met een goede reflex. Door deze belangrijke redding bleef de stand 0-0 en werd het dus verlengen.
In de verlenging was De Keijzer opnieuw belangrijk en kreeg Heracles Almelo nog een paar mogelijkheden. Deze mogelijkheden waren niet doeltreffend. Tot minuut 117. Sem Scheperman kopte op aangeven van Brian de Keersmaecker de verlossende 1-0 binnen.
De Keijzer was in de slotminuut van de verlenging nog belangrijk met een goede redding op een vrije trap van Lasse Schöne. Het bleef bij 1-0, waardoor Heracles Almelo bij de laatste zestien van het TOTO KNVB Bekertoernooi zit. Komende vrijdag wordt er om 17.00 uur bij ESPN geloot voor de achtste finales. Deze worden gespeeld op 14,15 of 16 januari.
Heracles Almelo – N.E.C.: 1-0
117. Scheperman (1-0)
Gele kaarten: Sano, Marquez Alvarez, Pereira, Sem Scheperman, Van Crooij, Roosken, Van Oorschot.
Opstelling Heracles Almelo: De Keijzer, Benita (94. Wieckhoff), Mirani, Mesik, Milani (73. Roosken), De Keersmaecker, Zamburek (63. Scheperman), ’t Zand, Podgoreanu (45. Engels), Talvitie (63. Van Oorschot), Kulenovic (63. Hornkamp).
Opstelling N.E.C.: Van Gassel, Pereira (67. Sandler), Marquez Alvarez, Verdonk, Lyratzis, Hoedemakers (67. Schöne), Sano, Van Crooij, Gonzales (68. Ouaisse), Onal (90. Hansen), Shiogal (81. Ogawa).